Královny a králové Ravenie

7. září 2014 v 12:05

V seceském Chrámu období leží na stole čtyři žezla. Každé z těch žezel představuje jedno z ročních období. A každý rok se pro všechna ta žezla najde vhodný opatrovník. Žezla si své opatrovníky hledají samy, podvědomou silou to ony vybrané jedince táhne do Chrámu a pokud si žezlo doopravdy vybralo je, přiletí k nim a vsune se jim do ruky. Z těch čtyř vybraných bytostí (může to být člověk, víla, mořská panna i waron) se stanou Obdobní králové/ královny. Tito čtyři králové/ královny mají za úkol po celý rok měnit roční období, aby se "nezaseklo" nebo aby nebyla po celý rok třeba zima nebo jenom léto. S tímto úkolem se jim všem dostane taky nové moci. Např.: pokud se z víly stala Podzimní královna, kromě křídle jí naroste i ocas (jako u mořských panen, který si stejně jako ony budou umět nechat zmizet). Mořským panám se zase dostane křídel, lidem křídel i ocasů a waronům také ocasy. Tuto úlohu mají královny/ králové na jeden rok, poté se zvolí noví králové/královny, ale i tak těm starým jejich získané ocasy/křídla zůstanou, jen nebudou měnit roční období.

Jak se mění roční období:

V určitou dobu (např.: když se má měnit zima na jaro) svolá královna Ariana všechny krále a královny období do Biantraxu 100 kilometrů za Secesou (tam musí všichni letět po svých, protože je to znepřístupněné místo, kam se nedostanete kapslemi nebo vzdušnou lodí), kde určitá Obdobní královna/král změní roční období, přičemž mu ti zbylí tři dodají potřebnou sílu k provedení kouzla.


Kromě Obdobních králů a královen také existují výše postavení Hlavní královny a králové. Tyto bytosti zastupují v Ravenii rasy, je Královna víl a waronů (nyní královna Ariana), Královna mořských panen Rhonea a Král lidí Christian. Tito králové a královny panují své rase, ale také společně vládnou celé Ravenii, ale zase nejde, aby Královna mořských panen vládla vílám a waronům apod. královský titul je dědičný, tudíž se nemůže např. Královnou víl stát nějaká knihovnice. Pokud nemá král/královna svého dědice, nového panovníka si zvolí lid.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama