Doba a technika

7. září 2014 v 1:50

Nacházíme se v době, kerá nejde přirovnat k žádné z lidských dějin. Je to moderní, ale zároveň se tu nachází i pár prvků středověku. Máme tu technologii, správnou hygienu a moderní léčitelství. Středověké prvky se objevují zejména v módě a architektuře. Téměř o každém obyvatelovi Ravenie se dá říct, že má základní vzdělání a téměř 60% má vystudovanou Akademii magie v Secese. Jídlo je velmi různorodé a rozmanité, jí se zde pochoutky od vodního království až po seceské tradiční jídla.

Technologie je pokročilá, spoustu let už se v Ravenii používají převážecí kapsle, které spojují všechna velká města. Kapsle vypadají následovně: Oválná plechová kapsle pro maximálně 5 osob, která jede v podzemním tunelu neuvěřitelnou rychlostí. Staly se proto nejvyužívanějím dopravním prostředkem dokonce i pro víly, které usoudily, že to bude lepší než letět po svých. Existují také komunikátory, starší obdoba mobilních telefonů, a vyhledávače- obdoba počítáčů. Dále jsou další technologické vychytávky používající se na všechno.

Ženy obvykle nosí šaty, ale pokud mají nějakou fyzicky náročnou práci, nosí i kalhoty a haleny (samozřejmě že šaty nutností nejsou). Muži nosí cokoliv, co se nabídne. Kožené nebo pytlovité kalhoty, košile nebo vesty apod. (nezapomínejte, že pokud nemáte moc peněz, nemůžete si koupit drahé šatstvo).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama